صفحه شخصي حميدرضا غريب رضا
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 
 • شهيد سليمان خاطر از پيشتازان بيداري اسلامي است  
 • 1392-12-13 12:35:42  
 • تعداد بازدید : 34   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • حمیدرضا غریب رضا:
  شهید سلیمان خاطر از پیشتازان بیداری اسلامی است
  خبرگزاری تسنیم: مدیر موسسه گفتگوی دینی و وحدت گفت: شهید سلیمان از پیشتازان بیداری اسلامی است.۸ سال بعد از حرکت او، یک مصری به نام" ایمن حسن" ۲۶ اسرائیلی را به درک واصل کرد و ۱۵ سال به زندان افتاد که بعد از آزادی گفت: الگوی من شهید سلیمان خاطر بود.
   printنسخه قابل چاپ
  به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، امروز 12 اسفند92 مراسم پاسداشت مرزبان شهید اسلام؛ شهید سلیمان خاطر به همت دبیرخانه کنگره بین المللی شهدای جهان اسلام در دانشگاه تهران برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمین حمید رضا غریب رضا مدیر موسسه گفتگوی دینی و وحدت در این مراسم گفت: اولین گلوله‌ها از یک کشور عربی بر پیکره ننگین قرارداد کمپ دیوید آن هم از مصر که یک طرف قرار داد بود و از اسلحه شهید سلیمان خاطر شلیک شد. او از پیشتازان بیداری اسلامی است. هشت سال بعد از حرکت سلیمان خاطر، یک مصری به نام" ایمن حسن" 26 اسرائیلی را به درک واصل کرد و 15 سال به زندان افتاد که بعد از آزادی گفت: الگوی من شهید سلیمان خاطر بود.
  غریب رضا در ارتباط با این موضوع که سلیمان خاطر را به جنون متهم می‌زنند، گفت: وقتی انبیای الهی را به جنون متهم می‌کنند، طبیعی است که یک مبارز توسط دشمنانش به جنون متهم شود. رژیم صهیونیستی در سال 1970 یعنی 9 سال قبل از پیروزی انقلاب ،یک دبستان در نزدیکی محل زندگی شهید سلیمان خاطر را بمباران کرد که در آن زمان سلیمان خاطر 9 سال بیشتر نداشت و با مشاهده کشتاری که در آن مدرسه اتفاق افتاده بود و دیدن کشته شدن دانش آموزان، کینه و شناخت رژیم صهیونیستی در قلب این شهید به وجود آمد.
  غریب رضا با اشاره به این نکته که رسانه‌های همسو با صهیونیست‌ها اعلام می‌شود سلیمان خاطر در زندان دست به خودکشی زده است، گفت: طبق گفته برادرانش که یک روز قبل از شهادت وی را ملاقات کرده بودند، سلیمان خاطر خواستار کتاب‌های مباحث حقوق شده بود و اعلام کرده بود که قصد ادامه تحصیل دارد؛ بنابراین او که فردی معتقد و نمازخوان و امیدوار به آینده بود چه طور می‌توانسته خودکشی کرده باشد؟ البته همه انبیا الهی به جنون متهم می شدند و این یک روش شیطانی برای مخدوش کردن حق است. به گفته برادران شهید، جسد سلیمان خاطر بعد از شهادت ناخن‌هایش شکسته بود که نشان می‌دهد برای دفاع از خود درگیر شده بود و در مقابل زندانبان‌ها مقاومت کرده بود و جالب است که در روز قبل از شهادت خانواده وی با ایشان ملاقات داشته‌اند و این هم به درخواست رژیم وقت بود که گویا از قبل برای اعدام مرموز ایشان در زندان توطئه چیده بودند.
  مدیر موسسه گفتگوی دینی و وحدت در بخش دیگری از سخنان خود به نقل قولی از شهید سلیمان خاطر پرداخت و گفت: به نقل از این شهید آمده است که «من سرباز مصر هستم و وظیفه‌ام را انجام داده‌ام، این حکم علیه من نیست بلکه علیه تمامی مصر است. همچنین به باز جو گفته بود: «که شما خودتان گفتید که نیروی خارجی را راه ندهید و ممنوع است و من به وظیفه سربازی‌ام عمل کردم..» شهید سلیمان خاطر در یک منطقه مرزی و نظامی ویژه  انجام وظیفه می‌کرد و حتی نیروهای نظامی دیگر هم اجازه ورود نداشتند چه برسد به حضور دشمن اسرائیلی.
  شهید سلیمان خاطر مرزبان مصری بود که هفت مرد و زن اسرائیلی که به طور غیرقانونی در منطقه ویژه نظامی مرزی حضور پیدا کرده و به اعلام ایست وی بی توجهی کرده بودند را کشت و در دادگاه نظامی مصر به 25 سال زندان با اعمال شاقه محکوم و در زندان به شهادت رسید، اما دولت مصر اعلام کرد که سلیمان خاطر در زندان خودکشی کرده است.

  حمیدرضا غریب رضا:

  شهید سلیمان خاطر از پیشتازان بیداری اسلامی است


  خبرگزاری تسنیم: مدیر موسسه گفتگوی دینی و وحدت گفت: شهید سلیمان از پیشتازان بیداری اسلامی است.۸ سال بعد از حرکت او، یک مصری به نام" ایمن حسن" ۲۶ اسرائیلی را به درک واصل کرد و ۱۵ سال به زندان افتاد که بعد از آزادی گفت: الگوی من شهید سلیمان خاطر بود. printنسخه قابل چاپبه گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، امروز 12 اسفند92 مراسم پاسداشت مرزبان شهید اسلام؛ شهید سلیمان خاطر به همت دبیرخانه کنگره بین المللی شهدای جهان اسلام در دانشگاه تهران برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمین حمید رضا غریب رضا مدیر موسسه گفتگوی دینی و وحدت در این مراسم گفت: اولین گلوله‌ها از یک کشور عربی بر پیکره ننگین قرارداد کمپ دیوید آن هم از مصر که یک طرف قرار داد بود و از اسلحه شهید سلیمان خاطر شلیک شد. او از پیشتازان بیداری اسلامی است. هشت سال بعد از حرکت سلیمان خاطر، یک مصری به نام" ایمن حسن" 26 اسرائیلی را به درک واصل کرد و 15 سال به زندان افتاد که بعد از آزادی گفت: الگوی من شهید سلیمان خاطر بود.غریب رضا در ارتباط با این موضوع که سلیمان خاطر را به جنون متهم می‌زنند، گفت: وقتی انبیای الهی را به جنون متهم می‌کنند، طبیعی است که یک مبارز توسط دشمنانش به جنون متهم شود. رژیم صهیونیستی در سال 1970 یعنی 9 سال قبل از پیروزی انقلاب ،یک دبستان در نزدیکی محل زندگی شهید سلیمان خاطر را بمباران کرد که در آن زمان سلیمان خاطر 9 سال بیشتر نداشت و با مشاهده کشتاری که در آن مدرسه اتفاق افتاده بود و دیدن کشته شدن دانش آموزان، کینه و شناخت رژیم صهیونیستی در قلب این شهید به وجود آمد.غریب رضا با اشاره به این نکته که رسانه‌های همسو با صهیونیست‌ها اعلام می‌شود سلیمان خاطر در زندان دست به خودکشی زده است، گفت: طبق گفته برادرانش که یک روز قبل از شهادت وی را ملاقات کرده بودند، سلیمان خاطر خواستار کتاب‌های مباحث حقوق شده بود و اعلام کرده بود که قصد ادامه تحصیل دارد؛ بنابراین او که فردی معتقد و نمازخوان و امیدوار به آینده بود چه طور می‌توانسته خودکشی کرده باشد؟ البته همه انبیا الهی به جنون متهم می شدند و این یک روش شیطانی برای مخدوش کردن حق است. به گفته برادران شهید، جسد سلیمان خاطر بعد از شهادت ناخن‌هایش شکسته بود که نشان می‌دهد برای دفاع از خود درگیر شده بود و در مقابل زندانبان‌ها مقاومت کرده بود و جالب است که در روز قبل از شهادت خانواده وی با ایشان ملاقات داشته‌اند و این هم به درخواست رژیم وقت بود که گویا از قبل برای اعدام مرموز ایشان در زندان توطئه چیده بودند.مدیر موسسه گفتگوی دینی و وحدت در بخش دیگری از سخنان خود به نقل قولی از شهید سلیمان خاطر پرداخت و گفت: به نقل از این شهید آمده است که «من سرباز مصر هستم و وظیفه‌ام را انجام داده‌ام، این حکم علیه من نیست بلکه علیه تمامی مصر است. همچنین به باز جو گفته بود: «که شما خودتان گفتید که نیروی خارجی را راه ندهید و ممنوع است و من به وظیفه سربازی‌ام عمل کردم..» شهید سلیمان خاطر در یک منطقه مرزی و نظامی ویژه  انجام وظیفه می‌کرد و حتی نیروهای نظامی دیگر هم اجازه ورود نداشتند چه برسد به حضور دشمن اسرائیلی.شهید سلیمان خاطر مرزبان مصری بود که هفت مرد و زن اسرائیلی که به طور غیرقانونی در منطقه ویژه نظامی مرزی حضور پیدا کرده و به اعلام ایست وی بی توجهی کرده بودند را کشت و در دادگاه نظامی مصر به 25 سال زندان با اعمال شاقه محکوم و در زندان به شهادت رسید، اما دولت مصر اعلام کرد که سلیمان خاطر در زندان خودکشی کرده است.

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :