صفحه شخصي حميدرضا غريب رضا
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 
 • جهانيان بار ديگر قدرت مرجعيت شيعه را در سركوب داعش مشاهده كردند   
 • 1393-04-07 15:20:22  
 • تعداد بازدید : 47   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  

 • مدیر مؤسسه گفت‌وگوی دینی وحدت:
  جهانیان بار دیگر قدرت مرجعیت شیعه را در سرکوب داعش مشاهده کردند


  خبرگزاری رسا ـ مدیر مؤسسه گفت‌وگوی دینی وحدت، با بیان این که در مسأله عراق، جهان بار دیگر قدرت مرجعیت را مشاهده کرد، گفت: ارتش عراق با حضور میلیونی مردم که به واسطه دعوت علما و مراجع صورت گرفت بازسازی شد و با قوای مستحکم به مبارزه با داعش رفت.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اهواز، حجت الاسلام حمیدرضا غریب رضا، مدیر مؤسسه گفت‌وگوی دینی وحدت، شامگاه پنج شنبه، پنجم تیرماه در همایش افراط گرایی فرقه ای، تهدیدی برای بشریت، با بیان این که غرب به کمک تروریست به دنبال ایجاد گسلی خونین در کشورهای اسلامی خاورمیانه است، اظهار داشت: حضور تروریست ها در سوریه و عراق با هدف ایجاد اختلاف مذهبی و جغرافیایی صورت گرفت.

   

  وی با بیان این که آشوب های اخیر در سوریه سبب افزایش وحدت میان مسلمانان این کشور شده است، گفت: در سوریه بیلبوردهایی نصب شده است که در آن نوشته «سوریه امروز گفت و گو می کند».

   

  حجت الاسلام غریب رضا به دسیسه های وهابیت به عنوان ابزار غرب جهت بر هم زدن آرامش منطقه اشاره کرد و افزود: وهابیت جهت رسیدن به اهداف پلید خود به قسمت های مختلف تقسیم می شود.

   

  سه فرقه وهابیت

   

  مدیر مؤسسه گفت‌وگوی دینی وحدت با اشاره به وجود فرقه ای از وهابیت با عنوان وهابیت حکومتی تصریح کرد: پیروان وهابیت حکومتی بر این معتقدند، هر شخص به هر شکلی به حکومت رسید و اگر به زبان اسلام آورد اطاعت از او واجب است و تنها می توان او را نصیحت کرد.

   

  وی با بیان این که فرقه دوم وهابیت، وهابیت سلفی یا جهادی است، گفت: القاعده پایه گذار چنین تفکری از وهابیت است و خود را در ظاهر مخالف آمریکا می داند.

   

  حجت الاسلام غریب رضا با بیان این که تأسیس القاعده بهانه ای برای حضور آمریکا در خاورمیانه بود، تصریح کرد: آمریکا با حضور در خاورمیانه افزون بر منافع سیاسی به دنبال منافع اقتصادی از طریق نفت بود.

   

  داعش مدلی مدرن تر از القاعده است

   

  مدیر مؤسسه گفت‌وگوی دینی  وحدت، داعش را مدلی مدرن تر و کارآمدتر از القاعده دانست و افزود: داعش فرزند دستگاه های اطلاعاتی آمریکا است که با حمایت قطر و ترکیه تقویت شده است.

   

  وی با بیان این که داعش قبل از ایجاد فتنه در سوریه در ترکیه با حمایت ارتش این کشور آموزش دیدند، اظهار داشت: این گروه پس از آموزش به سه قسمت داعش، ارتش آزاد و جبهه النصره تقسیم شدند.

   

  حجت الاسلام غریب رضا تصریح کرد: داعش با حمله به رقه در سوریه و شهرهای صلاح الدین و نینوا در عراق به دنبال ایجاد اسرائیلی جدید است.

   

  مدیر مؤسسه گفت‌وگوی دینی وحدت با بیان این که داعش آرزوهای آمریکا در سال 2006 در لبنان را که مححق نشد، می خواهد در سوریه و عراق محقق کند، گفت: دولت اسلامی عراق و شام خطر بزرگی برای اسلام است؛ چرا که این دولت جعلی می خواهد خط مقاومت را از وسط بشکند.

   

  وی با اشاره به ناتوانی داعش دررسیدن به اهداف خود در سوریه تصریح کرد: داعش با تجزیه منطقه و هم پیمانی با رژیم جعلی اسرائیل به دنبال ایجاد صدمه به ایران است.

   

  حجت الاسلام غریب رضا با بیان این که در مسأله عراق، جهان بار دیگر قدرت مرجعیت را مشاهده کرد، گفت: ارتش عراق با حضور میلیونی مردم که به واسطه دعوت علما و مراجع صورت گرفت بازسازی شد و با قوای مستحکم به مبارزه با داعش رفت.

   

  ثبت نام دواطلبانه مردم عراق سبب ایجاد روحیه ملی در این کشور شد

   

  وی ثبت نام داوطلبانه مردم عراق جهت حفظ خاک کشور خود را سبب ایجاد روحیه جدید در عراق و ایجاد وحدت ملی برشمرد و گفت: خوشبختانه عراق تحت لوای مرجعیت صدمات بسیاری را به داعش وارد کرده است./9464/پ202/ب4

  / پايان خبر /

  منبع: رسا نیوز

  http://www.rasanews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=210891

   


   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :