صفحه شخصي حميدرضا غريب رضا
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 
 • مغز ايراني ها خوب كار مي كند!  
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 •  

  بسم الله الرحمن الرحیم

  iptei9n3cr.bmp - 324x210 - 199.39 kb  مغز ایرانی ها خوب کار می کند!

  در مسجد پیامبر (ص) همراه چند نفر دیگر نشسته بود. کت و شلواری مرتب و اتو کشیده پوشیده بود. با کراواتی به گردن مشغول صحبت با همراهانش بود. فهمیدم شخصیت روشنفکری است.

  نزدیک رفتم و سلام کردم و گفتم: برادرتان رضا از ایران هستم.

  خودش را «هارون بریک» معرفی کرد. گفت که مجری یرنامه پربیننده تلویزیونی «فتاوی علی الهواء» است در تلویزیون کشور الجزایر است. روزهای بعد هم که با چند نفر الجزایری آشنا شدم و اسم او را بردم همه می شناختند و از برنامه تلویزیونی اش تعریف می کردند. تحصیلکرده بود و در دو رشته هم دکترا داشت.

  پرسید: شیعه هستی یا سنّی؟

  گفتم: من مسلمانم!

  گفت: نه نه! من آدم متعصبی نیستم. از سوالم هدفی دارم.

  من هم مذهبم را گفتم. با دست به سرش اشاره کرد و گفت: مغز ایرانی ها خیلی خوب کار می کند!

  پرسیدم: چرا؟

  جواب داد: سالهای ابتدایی پیروزی انقلاب شما بود که کنفرانسی در الجزایر به نام «ملتقی الفکر الاسلامی»(هم اندیشی اندیشه اسلامی) تشکیل شد. به نمایندگی از طرف ایران، آیت الله تسخیری در این کنفرانس شرکت کرده بود. ایشان در سخنرانی خود گفت: «امروز خطر اصلی برای جهان اسلام، شوروی و کمونیسم نیست. کفر و بی دینی کشور شوروی بسیار روشن است و به همین دلیل هم شوروی روزی از بین خواهد رفت. خطر اصلی و بزرگ برای جهان اسلام، آمریکاست. »

  ما آنروز حرف شما را نمی فهمیدیم. از این موضع ایران تعجب می کردیم. با خودمان می گفتیم آمریکا که دوست و همپیمان ماست. تازه برای مقابله با کمونیسم در کشورهای اسلامی هزینه می کند و این به نفع ماست. چرا دشمن ما باشد؟ چطور اصلی ترین خطر  برای کشورهای اسلامی است؟

  ولی امروز درستی حرف شما به اثبات رسیده و صحت آن را کاملا لمس می کنیم. به همین دلیل می گویم مغز ایرانی ها بسیار خوب کار می کند.

   

  آری آنچه آنان در آینه دیدند، امام خمینی(ره) در خشت خام می دید. روحش شاد، راهش پر رهرو باد! ان شاء الله.