صفحه شخصي حميدرضا غريب رضا
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 
 • سردار علي هاشمي و بستر آرام هور  
 • 1398-04-05 14:54:54  
 • تعداد بازدید : 378   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • سردار علی هاشمی و بستر آرام هور ...

  حاج قاسم سلیمانی و سردار شهید علی هاشمی در یک قاب .

  دو سردار نخبه که در عملیات‌های برون مرزی سپاه تحول و پیروزی آفرین شدند. عکس آنقدر گویاست که نیازمند شرح نیست. در روایات وارد شده: با کسی دوستی کنید که دیدنش شما را به یاد خدا بیاندازد.

  آیا دیدن این چهره‌های مومن که شادی ایمان به لقاء الله و لحظه شماری برای شهادت در آن موج می‌زند، شما را به یاد خدا نمی‌اندازد؟

  زندگی نامه فرمانده سری ترین قرارگاه جنگ شهید علی هاشمی

  این تصویر زیبا و معرفی کتاب «بستر آرام هور» را در سالگرد عملیات خیبر و سالروز شهادت سردار عزیز خوزستان علی هاشمی به شما عزیزان هدیه می‌کنم.

  عنوان کتاب : «بستر آرام هور»

  نام پدید آورنده: نصرت الله محمود زاده

  مشخصات نشر: تهران: عماد فردا

  نوبت چاپ: بهار 1391

  موضوع: داستان‌های فارسی – قرن 14

  موضوع: جنگ ایران و عراق – خاطرات

  شماره کتاب شناسی ملی : 273586

  چکیده کتاب

  کتاب بستر آرام هور در 204 صفحه نگاشته شده که شامل یادداشت اول و 10 فصل و یادداشت آخر است.

  این کتاب شرح تلاش شبانه روزی و رشادت‌های نیروهای اطلاعات عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است برای شناسایی منطقه هور که با هدف طراحی عملیات خیبر و تغییر جغرافیای عملیات نظامی از خشکی به آبی انجام گردید. این فعالیت‌ها در قالب قرارگاه نصرت انجام شد.

  منطقه هور و بافت جغرافیایی ویژه آن همچنین جایگاه جغرافیای راهبردی آن از نظر نظامی که منطقه‌ای بکر و قابل نفوذ برای نیروهای عملیات کننده بود و اهمیّت این عملیات باعث شد شناسایی آن تا عمق خاک عراق در شهرهای القرنه، العماره، بصره، بغداد و کربلا برسد.

  هور توجه فرماندهان سپاه را برای طراحی عملیاتی جدید در این منطقه به خود جلب کرده بود. سرّی بودن این عملیات و اقدامات شناسایی، -با توجه به لو رفتن عملیات‌های پیشین- به این اقدامات حساسیت ویژه‌ای داده بود.

  کتاب تلاش می‌کند با استفاده از عناصر داستانی در قالب بازنویسی خاطرات شخصیت‌های فعال در شناسایی منطقه هور و در عین حال با چاشنی ارایه اطلاعات و تحلیل نظامی و امنیتی، فرآیندی داستانی و جذاب را بیافریند.

  خواننده کتاب «بستر آرام هور» با شرایط نظامی و امنیتی عملیات خیبر،  فرماندهان شهید مانند شهید علی هاشمی، شهید رمضانی و ... و مجاهدان زنده این عملیات و شخصیت های فعال در شناسایی و اطلاعات عملیات، اکوسیستم هور و شرایط زیست مردم بومی در این منطقه، شیوه‌های استتار و اقدامات فعالان قرارگاه نصرت در شناسایی منطقه، حضور فعالان شناسایی در خاک عراق در مناطق مرزی و شهرهای بزرگ عراق، خطرات فعالیت های اطلاعات عملیات و درگیریهای موردی با نیروهای عراقی، روحیه و باورهای مردم جنوب عراق به ویژه معارضان و مجاهدان عراقی همکار با ایران و سرانجام سرنوشت عملیات خیبر آگاه می‌شود.

  از کتاب بستر آرام هور، در پنجمین جشنواره کتاب سال دفاع مقدس تقدیر به عمل آمد.

  لینک خرید الکترونیک کتاب


   


   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :