صفحه شخصي حميدرضا غريب رضا
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 
 • آيا در دستگاه اباعبدالله همه چيز استثنا است؟  
 • 1395-09-06 12:12:47  
 • تعداد بازدید : 38   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 •  

   

   

  سوال:

  برخي معتقدند در دستگاه عزاداری امام حسین علیه السلام همه چیز استثناست نظر شما در این باره چیست؟

   

  پاسخ:

  شکی نیست که قیام حضرت اباعبدالله در طول تاریخ بی نظیر است. ویژگی منحصر به فرد این قیام این است که حضرت از همه چیز خود در راه خدا گذشتند. جان و مال و دارایی و خانواده و اصحاب و ... را در راه خدا داد تا مسیر نهی از منکر و ظلم ستیزی و ذلت ناپذیری در طول تاریخ الگو و نمونه داشته باشد. تا بندگان خدا را از تاریکی جهل و گمراهی به نور بندگی خدا هدایت کند.

  در نقطه مقابل خداوند هم همه برکات و خیرات عالم را به حضرت اباعبدالله داده است. در تربتش شفا و استجابت دعا را در زیرگنبدش قرار داده. در دلهای مومنان برایش محبتی قرار داده که گرمای آن تا قیامت سرد نخواهد شد.

  تمامی اهل بیت پیامبر کشتی نجات هستند ولی کشتی حضرت اباعبدالله سریعتر به مقصد می رسد. حضرت چراغ هدایت و کشتی تضمین شده نجات است.

  این جمله به معنای فوق درست است یعنی مسیر اباعبدالله مسیر ویژه و شاهراه هدایت است.

  ولی برخی از این جمله معنای اشتباهی را برداشت می کنند. فکر می کنند که اگر یکی از عزاداران امام حسین مرتکب خلاف یا گناهی شد، نباید او را نهی از منکر کرد چون عزادار امام حسین است و احترام دارد. این عقیده اشتباه است چون امام حسین برای اصلاح امت پیامبر و اقامه دین در جامعه به شهادت رسید چگونه ممکن است عزادار حسینی از انجام واجبات و یا ترک گناهان استثنا باشد؟! بلکه عزادار حسینی باید دغدغه التزام به احکام را بیشتر از بقیه داشته باشد چون به امام معصومی مثل امام حسین منسوب است.

  عقیده نادرستی در بین برخی عوام وجود دارد که شب عاشورا رفع قلم است. این باور نادرست هیچ مستند روایی نداشته بلکه شب عاشورا شب عبادت و بندگی و قرآئت قرآن و ذکر و یاد اهل بیت علیهم السلام . شب عاشورا شب امضای شهادت نامه عشاق حسینی بوده و سزاوار است عزادار حسینی این شب را به تأسی به اباعبدالله به امید ثواب الهی به دعا و نماز و ذکر و قرآئت قرآن بپردازد.   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :