صفحه شخصي حميدرضا غريب رضا
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 
 • براي فراگيري زبان عربي چه كنم؟  
 • 1397-05-26 20:37:16  
 • تعداد بازدید : 159   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  


 • سوال:

  بنده تحصیلات اکادمیک در علوم تجربی دارم. از عربی فقط همان درس و مدرسه را تا دیپلم خواندم و بعد از ان متاسفانه چون در دانشگاه درسی در این مورد نداشتیم بسیاری موارد را فراموش کردم. البته برخی مواقع سعی می کنم متون عربی را مطالعه کنم. به طور کل به زبان عربی چون  زبان قرآن و زبان مادری حضرت رسول )ص) و مولایمان علی علیه السلام  است بسیار علاقمندم. لطفا بفرمایید از کجا مجددا شروع کنم. ایا کلاس های عربی حوزه های تهران به من که طلبه نیستم اجازه رفتن به کلاس عربیشان را می دهند? ایا موسسه ای هست که اموزش عربی دهد ? به نظرتان خواندن کتاب عربی آسان می تواند در بهبود عربی من موثر باشد?پیشاپیش ممنون از راهنمایتان

  جواب:

  سلام عليكم

  ابتدا باید هدف خودتان را از یادگیری زبان عربی مشخص کنید. اگر به دنبال فهم متون دینی قرآن و احادیث و کتابهای علوم اسلامی هستید، آشنایی و فراگیری علوم ادبیات عرب مانند، صرف و نحو و بلاغت شما را به این هدف می‌رساند.اگر هم مایل به فراگیری زبان عربی برای گفتگو با عرب زبانها هستید رفتن به آموزشکده های زبان عربی و یادگیری مکالمه عربی را به شما پیشنهاد می‌کنم.

  برای یادگیری این دانش‌ها(ادبیات عرب)، بهترین راه خواندن دروس حوزه است ولی اگر طلبه نیستید، رفتن به حوزه علمیه و شرکت در دروس حوزه به شکل رسمی یا مستمع آزاد معمولا دشوار است و حوزه ها اجازه نمی‌دهند. ولی می‌توانید با بعضی از طلاب و علما هماهنگ کنید که این دروس را به شکل خصوصی به شما تدریس کنند. معمولا طلاب و فضلای حوزه علاقمند به تدریس علوم ادبی و اسلامی به شکل خصوصی هستند و از این مساله استقبال می‌کنند. اگر دانشجو هستید در بسیاری از دانشگاه حوزه های دانشجویی برپا شده و این علوم را آموزش می‌دهند.

  گزینه دیگر پیش روی شما استفاده از آموزشکده های زبان عربی است. با این که محور آموزش در این مراکز زبان بر گفتگو است ولی در ضمن فراگیری مکالمه با ادبیات عرب هم به شکل مختصر و ضمنی آشنا خواهید شد. همین مقدار هم برای آشنایی غیر تخصصی و ابتدایی با متون دینی برای کسی که طلبه نیست مفید است.


  این سایتها و مراکز زبان هم برای آموزش گرفتن پیشنهاد میشود:

  در این سایت (عربی برای همه) کتابها و فیلمهای آموزشی خوبی دارد.

  http://www.arabiforall.com

  آموزشگاه معهد الضاد هم در تهران برای آموزش عربی مناسب است. 

  http://zaadnet.ir/

  مرکز زبان حوزه های علمیه

  https://qomllc.com/

  مرکز زبان ایران

  http://www.ili.ir/fa/services/services165/arabic-%D8%B9%D8%B1%D8%A8%DB%8C

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :