صفحه شخصي حميدرضا غريب رضا
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 
 • عقربه هاي سياست خارجي جمهوري اسلامي به عقب برنخواهد گشت  
 • 1392-03-20 0:20:51  
 • تعداد بازدید : 28   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • متن زیر ترکیب خبر چند خبرگزاری است که در پایان متن لینک صفحات ارایه گردیده است: 


  در این نشست حجت الاسلام غریب رضا در حوزه جهان اسلام گفت: در مسئله بیداری اسلامی عقربه های سیاست جمهوری اسلامی به عقب برنخواهد گشت. ما هم به عنوان فعالان بیداری اسلامی این گزینه را تایید می کنیم، سیاست های واپس گرایانه که در دوره های تنش زدایی و اعتمادزایی در پیش گرفته شده بود نباید باز هم به کشور سایه بیندازد.

  وی افزود: اگر بخواهیم تجربه انقلاب اسلامی ایران را به واسطه دولت ایران به ملت ها برسانیم مشکل ایجاد می شود، رسانه های عربی همیشه برنامه هایشان ایران هراسی بوده است اما در قلوب مردم، انقلاب اسلامی جایگاه دارد با این وجود نمی شود منکر شد که رسانه بر روی افکار عمومی تاثیر دارد.

  http://www.mehrnews.com/detail/News/2072487


  ارسال به دوستان
  گزارش فارس از نشست خبری «دکتر جلیلی و دولت نسل سوم»
  جلیلی به دنبال آدم‌های متخصص و نترس در عرصه فرهنگ/فعال شدن دیپلماسی عمومی

  در نشست خبری «دکتر جلیلی و دولت نسل سوم» جوانان فعال فرهنگی، اقتصادی و سیاسی حامی سعید جلیلی از معرفی آدم‌های متخصص و نترس در عرصه فرهنگ توسط جلیلی و فعال شدن دیپلماسی عمومی و نکات متعدد دیگری سخن گفتند.

  خبرگزاری فارس: جلیلی به دنبال آدم‌های متخصص و نترس در عرصه فرهنگ/فعال شدن دیپلماسی عمومی

   

  به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، عصر امروز کنفرانس چند تن از جوانان فعال فرهنگی، اقتصادی و سیاسی حامی سعید جلیلی با عنوان «دکتر جلیلی و دولت نسل سوم» در راستای تبیین رویکردهای گفتمانی سعید جلیلی در برنامه های ارائه شده توسط وی با حضور حجت‌الاسلام حمیدرضا غریب‌رضا، محمدحسین بدری، امیر تفرشی، زریباف و کریمی برگزار شد.

   

  * حجت‌الاسلام غریب‌رضا: جلیلی مواضع شفافی در حمایت از مقاومت و مستضعفان دارد

   

  در این نشست خبری ابتدا حجت‌الاسلام غریب‌رضا درباره علت حمایتش از جلیلی گفت: علت حمایت من از جلیلی مواضع شفاف او در حمایت مقاومت است.

  وی با بیان اینکه امروز ایران و جهان اسلام در پیچ تاریخی بزرگی قرار دارد، افزود: مقاومت در این دوران گفتمان غالب است و اگر سوریه و حزب‌الله توانستند فتنه صهیونی ـ غربی و عربی را که مورد حمایت 55 کشور است شکست دهند از مقاومت است.

  غریب‌رضا با بیان اینکه ما به جریان‌های اعتمادساز و تنش‌زدایی نباید دوباره برگردیم، تاکید کرد: در بند 16 اصل سوم قانون اساسی به صراحت بر حمایت از مستضعفان جهان تاکید شده است اما در دولت‌های گذشته کار به جایی رسید که با فرانسه نامه‌نگاری کردند که حمایت خودمان از حزب‌الله لبنان را برمی‌داریم.

  وی با بررسی چرایی عدم همراهی انقلابیون در مصر و تونس بر اساس توقع موجود، افزود: علت اینکه آنها با ما ارتباط قوی برقرار نکردند و بیشتر به سمت عربستان حرکت کردند این بود که در دوره تنش‌زدایی به این نتیجه رسیده بودند که قدرت غالب آمریکاست و نیازی به حمایت از مستضعفان وجود ندارد و برای همین بارها به راشد الغنوشی رهبر جبهه النهضه در تونس که کتابی نیز درباره امام خمینی(ره) دارد و ایشان را رهبر جهان اسلام قلمداد کرده ویزای ورود به ایران ندادند و او به سمت غرب و عربستان متمایل شد.

   

  * حجت‌الاسلام غریب‌رضا: از مساجد غفلت نشده اما ظرفیت‌های زیادی دارد که باید آن را فعال کرد

   

  این فعال حوزه جهان اسلام همچنین در پاسخ به سوالی درباره طرح احیای جایگاه مسجد مطرح شده از سوی جلیلی، گفت: این یک امر بدیهی است و نسبت ما با جریان‌های اجتماعی بدیهی است.

  وی افزود: ساختار حاکمیت الگوی ما دوران حاکمیت پیامبر اکرم(ص) است چراکه زمان پیامبر اکرم(ص) مسجد مکان علم‌آموزی و تهیه لشکر و سازوکارهای اجتماعی دیگر بود لذا از مساجد غفلت نشده اما ظرفیت‌های زیادی دارد که باید آن را فعال کرد.

  حجت‌الاسلام حمیدرضا غریب‌رضا در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی درباره استفاده از ظرفیت‌های مردمی در عرصه بیداری اسلامی گفت: اگر بخواهیم تجربه ملت ایران در انقلاب اسلامی را به شکل دولتی به ملت‌ها برسانیم با مشکل روبرو هستیم چراکه رسانه‌های عربی و غربی در طول سال‌های گذشته اسلام‌هراسی، ایران‌هراسی و شیعه‌هراسی به صورت جدی دنبال کرده‌اند.

  وی با بیان اینکه اگر در قلب مردم منطقه وارد شوید آنها حامی ایران و مقاومت هستند، افزود: در عین حال نمی‌توان نقش رسانه‌ها را در این عرصه نادیده گرفت.

  غریب‌رضا مشکل دو ساله اخیر در عرصه بیداری اسلامی را به انتقال دولتی تجربه‌های انقلاب دانست و با اشاره به نامه دانشگاهیان به مرسی درباره انقلاب ایران گفت: این یک نامه متنی قوی و عمیق داشت اما چون دولتی دنبال شد و حتی دو نفر از کسانی که به دولت وابستگی‌هایی دارند آن را امضا کرده بودند روزنامه سعودی انگلیسی الشرق الاوسط تیتر زد که آیت‌الله خامنه‌ای و اندیشمندان مرسی را به ولایت فقیه دعوت کردند.

  -----------------------------------------------------

  اصلاحیه: عدم ویزا دادن به آقای راشد الغنوشی موسس و رهبر حزب النهضه تونس یک بار اتفاق افتاده که در خبر به اشتباه(از طرف خبرنگار) چندبار قید شده بود. 

  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920319001435

   

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :