صفحه شخصي حميدرضا غريب رضا
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 
 • كتاب «هكذا رايت ايران»؛ روايت مصري‌ها از ايران رونمايي شد   
 • 1394-11-07 3:43:46  
 • تعداد بازدید : 123   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  

 • کتاب «هکذا رأیت ایران»؛ روایت مصری‌ها از ایران رونمایی شد

  خبرگزاری رسا ـ کتاب «هکذا رأیت ایران»؛ روایت مصری‌هایی که در سال‌های اخیر از ایران دیدن کرده‌اند به زبان عربی از سوی مؤسسه گفت‌وگوی دینی وحدت رونمایی شد.


  به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، کتاب «هکذا رأیت ایران، واقع الحیاة الاجتماعیة والثقافیة والسیاسیة فی إیران» به زبان عربی شب گذشته طی مراسمی از سوی موسسه گفت‎وگوی دینی وحدت در قم با حضور علما، اندیشمندان و مبلغان بین الملل رونمایی شد.


  حجت‌الاسلام حمیدرضا غریب‌رضا، مدیر مؤسسه گفت‌وگوی دینی وحدت در ابتدای این مراسم طی سخنان در رابطه با این کتاب گفت: اسلام هراسی یکی از پدیده های بسیار شوم است که در رسانه‎های غربی و عربی بسیار رواج یافته است.


  وی افزود: رسانه‎های مصر از آغاز انقلاب در ایران تا اکنون تبلیغ‎های گوناگونی را علیه این کشور انجام داده است


  مدیر موسسه گفت‎وگوی دینی وحدت به راه‎های مبارزه با این اتهام‎ها اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: تقویت شبکه و رسانه‎های عرب زبان در ایران با ساخت کارهای مانند مستند، گزارش میدانی و فیلم سینمایی یکی از راه‎های مقابله با ایران هراسی است.


  وی ادامه داد: حضور افراد و شخصیت‎های مختلف مصری در ایران و بازدید از اماکن مختلف و گفت‎وگوی چهره به چهره یکی از موثرترین راه‎های مبارزه با ایران هراسی در مصر است.


  حجت الاسلام غریب‎رضا تاکید کرد: شخصیت‎های مختلف از سراسر جهان مانند مصری به ایران آمدند و به کشورشان بازگشتند و مشاهدات خود در مورد این کشور را یا از ترس رسانه‎های معارض و دشمنان انعکاس ندادند و یا در قالب گفت‎وگو و گزارش‎های گوناگون انعکاس داده‎اند.


  وی تصریح کرد: 80درصد کتاب «هکذا رأیت ایران، واقع الحیاة الاجتماعیة والثقافیة والسیاسیة فی إیران» برگرفته از قلم، گزارش و مصاحبه‎های اندیشمندان و شخصیت‎های مختلف مصری پس از بازدید از جمهوری اسلامی ایران است.


  مدیر موسسه گفت‎وگوی دینی وحدت مخاطب اول این کتاب را مصری‎ها دانست که با زبان و قلم اندیشمندان و نخبگان خودشان با ایران آشنا شوند.


  وی افزود: کتاب «هکذا رأیت ایران، واقع الحیاة الاجتماعیة والثقافیة والسیاسیة فی إیران» به صورت الکترونیکی برای مخاطبان عرب زبان قابل استفاده است./

  منبع: خبرگزاری رسا


  کتاب «هکذا رأیت ایران» در قم رونمایی شد
  حوزه/ آیین رونمایی از کتاب «هکذا رأیت ایران» (ایران را اینگونه دیدم) نوشته جمعی از نویسندگان مصری در قم برگزار شد.

  به گزارش خبرگزاری«حوزه»، در این مراسم که شب گذشته در مؤسسه گفت و گوی دینی وحدت برگزار شد، حجت الاسلام غریب رضا، مسئول این مؤسسه درباره این کتاب گفت: کتاب  «هکذا رأیت ایران» بررسی واقعیت ها و حقایق زندگی اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در ایران به قلم جمعی از نویسندگان مصری است.

  وی درباره انتشار این کتاب گفت: یک پدیده شوم در رسانه های رسمی و حکومتی کشورهای عربی وجود دارد که به دنبال ایجاد دشمنی با ایران اسلامی و ایران هراسی هستند. این پدیده ازجمله در کشور مصر خیلی شدید است و رسانه ها با جهت گیری هایی که از سوی برخی کشورهای غربی و عربی از جمله عربستان سعودی ایران اسلامی را آماج حملات خود قرار دادند.

  مسئول مؤسسه گفت و گوی دینی وحدت با بیان این که از ابتدای انقلاب تا امروز، این آتش باری رسانه ای علیه ایران اسلامی وجود دارد و با این تلاش همه جانبه، ذهنیت های دروغین در اذهان مسلمانان ایجاد کرده اند، گفت: برای کنار زدن این ابرهای تاریک و اتهاماتی که وجود دارد، راهکارهای زیادی وجود داردکه از جمله آنها، تقویت رسانه ها با زبان عربی از ایران اسلامی است که باید به ذهنیت و شبهات آنها پاسخ عینی و مستند بدهد.

  وی افزود: مهم ترین راهکار دراین عرصه، اینگونه است که خود آنها بیایند در ایران و از نزدیک حقایق را ببینند؛ درست است که دیدن رسانه ای تأثیر دارد، ولی دیدن چهره به چهره و آشنا شدن با حقایق از نزدیک تأثیر بسیاری دارید.

  حجت الاسلام غریب رضا در ادامه خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در ادامه بیداری اسلامی، سیاست ایران این بود که دروازه این کشور بر روی اندیشمندان، اساتید، روزنامه نگاران، هنرمندان و دیگر اقشار اجتماعی کشورهای عربی باز شود.

  وی با اشاره به حضور گسترده اقشار مختلف در ایران گفت: برخی با توجه به خفقان و نگرش نادرستی که در کشورهایشان علیه ایران اسلامی وجود دارد و خطراتی آنها و خانواده شان را تهدید می کند، آنچه دیده بودند، کتمان کردند، ولی برخی دیگر شجاعت به خرج داده و آنچه دیده بودند را عنوان کردند.

  مسئول مؤسسه گفت و گوی دینی وحدت مطالب این کتاب را نوشته های خود آنها برشمرد که به صورت مقالات، خاطرات، اخبار و گزارشات خبری، مصاحبه ها و مطالب دیگر آنها جمع آوری و دسته بندی شد.

  وی مخاطب اول این کتاب را خود مصری ها عنوان کرد تا از زبان اندیشمندان کشور خود، نسبت به ایران آشنا می شوند و گفت: امروز سالگرد انقلاب مصر است و  ثواب این کتاب نیز به روح شهدای انقلاب مردم مصر اهدا شده است.

  حجت الاسلام غریب رضا در پایان افزود: این کتاب به صورت الکترونیکی در فضای مجازی منتشر شده و چند نسخه نیز به صورت مکتوب چاپ شده است . البته در آینده ای نزدیک این کتاب به صورت مکتوب و در تیراژ بالا نیز منتشر خواهد شد.

  منبع: خبرگزاری حوزه نیوز

   
 •  
 • محمد قزوینی نظم ابادی  
 • 1395-07-29  
 • % 0
 • السلام علیکم حضرت الاستاذ اشکرک جدا بسبب جهودک النقیه و اسالله لک النجاح و التقدم و ایضا الصحه لنفسک. جید جدا. قزوینی 
   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  1
  امتیاز شما :