صفحه شخصي حميدرضا غريب رضا
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 
 • آشنايي با گفتمان ديني امام رضا(ع) راهكاري براي اشاعه سيره رضوي  
 • 1395-10-09 20:59:29  
 • تعداد بازدید : 20   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • در همایش راهکارهای تعامل حرم مطهر رضوی با فعالان فرهنگی در عرصه بین المللی عنوان شد:

  آشنایی با گفتمان دینی امام رضا(ع) راهکاری برای اشاعه سیره رضوی


  یک فعال فرهنگی با اشاره به مناظرات علمی امام رضا(ع) با پیروان ادیان و مذاهب مختلف گفت: آشنایی با روش شناسی گفت­وگو دینی امام رضا(ع) و احیای آن نقش مهمی در اشاعه فرهنگ و سیره رضوی در دنیا دارد.

  1395/10/8 چهارشنبه

  به گزارش آستان نیوز، حمیدرضا غریب رضا، مدیر «موسسه گفتگوی دینی وحدت» در حاشیه همایش بزرگ «راهکارهای تعامل حرم مطهر رضوی با فعالان فرهنگی در عرصه بین الملل» گفت: سیره حضرت رضا(ع) یک سیره تمدنی بود، به این معنا که آن حضرت توانستند با گفت­وگو و مناظره دینی که با بزرگان ادیان و مذاهب مختلف داشتند حقایق بزرگی را که در پس شبهات فراوان پنهان شده بود، تبیین کنند.
  وی با اشاره به کارآمد و مفید بودن محتوای این مناظرات دینی برای فعالان عرصه تبلیغی- مذهبی عنوان کرد: آشنایی با روش شناسی این گفتمان برای همه کسانی که به نوعی در عرصه گفتمان دینی فعالیت دارند بسیار مفید و آموزنده است.
  غریب رضا تصریح کرد: امروز نگاه روش‌شناسی گفتمان دینی در مطالعات فکری و مذهبی جهان از اهمیت بسیاری برخوردار است و ما باید با کشف روش‌شناسی گفت­ وگوی دینی امام رضا(ع) و اجرا و احیاء آن می‌توانیم دین خود را نسبت به تهاجم فرهنگی غرب ادا کنیم.
  وی تلاش در جهت اشاعه احادیث و سیره فرهنگی رضوی را باعث علاقه‌مند شدن مردم به دین دانست و عنوان کرد: همانطور که خود حضرت رضا(ع) فرمودند: «اگر مردم با محاسن کلام ما آشنا شوند از ما تبعیت خواهند کرد» اگر فرهنگ و سیره رضوی را به درستی تبلیغ کنیم مردم حتما به این دین گرایش پیدا خواهند کرد. 
  مدیر موسسه گفتگوی دینی وحدت اظهار کرد: مبلغان دینی در سطح بین الملل باید توانایی این را داشته باشند که گفتار اهل بیت(ع) را متناسب با نیازهای انسان معاصر بازگو کنند و قادر باشند پاسخ درستی به نیازهای فرهنگی جوانان بدهند تا مانع از تمایل آنها به فرهنگ غرب شوند.
   

  منبع: آستان نیوز

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :