صفحه شخصي حميدرضا غريب رضا
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 
 • خاطرات و حاشيه نگاريهاي تصويري از اختتاميه هفتين دوره جشنواره عمار   
 • 1395-10-20 17:15:46  
 • تعداد بازدید : 219   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 •  

  خاطرات و حاشيه نگاريهاي تصويري از اختتاميه هفتين دوره جشنواره عمار


  اختتامیه جشنواره عمار یکی از پرشورترین و خاطره انگیزترین مراسم هایی بود که تا به حال شرکت کرده بودم. خانوادگی از قم حرکت کردیم تا در مراسم شرکت کنیم. قدری دیر رسیدیم و برنامه شروع شده بود. به زحمت جا برای نشستن پیدا کردیم. سالن 2000 نفری پر شده بود.

  باعث خوشحالی و افتخار بود که عمار توانسته این همه جمعیت را با گرایش ها و پوشش های مختلف دور هم جمع کند.


   

  خانواده شهدا گل سرسبد مجلس بودند و با تصاویر شهدایشان به جلسه حال و هوای دیگری داده بودند. اشک ها و لبخندهایشان، دعاها و نگاهایشان پر از حرف و حدیث و پیام برای ما بود.   آقای طالب زاده در صندلی های جلوی سالن آرام نشسته بود. این روزها خیلی ها حال و احوال ایشان را از من می پرسند و من هم به همه می گم برای سلامتی و شفای ایشان دعا کنید.


   

  طلبه ها در این دوره خیلی فعال به میدان آمده بودند. چند نفر فیلم ساز معمم و برخی طلبه های غیرمعمم فیلم ساز تقدیر شدند و فانوس گرفتند. در شبکه اکران کنند که ماشاء الله خیلی از طلبه ها پرکار فعالند و بدون این که کسی آنها را بشناسد مخلصانه جهاد فرهنگی می کنند. تعدادی از طلاب هم به عنوان داور جشنواره خدمتگذاری کردند.

  حجت الاسلام ساسان فلاح فر. این طلبه پرکار و خوش ذوق امسال با 13 فیلم در جشنواره شرکت کرده است بعضی از این فیلمها را خودش کارگردانی کرده و برخی دیگر را تهیه کنندگی. آقای خالقی دوست عزیزم هم در کنارش فانوس به دست پشت تریبون قرار گرفته و می خواهد صحبت کند.  آقای اصغر تقی زاده به همراه پسرشان در روی صحنه برای تقدیر آمدند. حجت الاسلام تقی زاده کارگردان فیلم بومرنگ است. 


  این هم حجت الاسلام پورطالبی از هم مدرسه هایی قدیم در مدرسه علمیه معصومیه قم. حالا یکی از کارگردانانی موفقی شده که در جشنواره عمار فانوس گرفته اند.

  حجت الاسلام نامخواه نویسنده و فعال فکری پرکار در عرصه اندیشه اجتماعی مسلمین و آقای سلیمی نمین که نیاز به معرفی ندارد در کنار آقای بذر افکن فعال فکری و فرهنگی همه در یک قاب. هر سه داور بودند.

  این هم عکس دیگری که جمعی از فعالان فرهنگی را یک جا در یک قاب شکار کرده: آقای مودب و قزوه هر دو از بزرگان شعر انقلابی پارسی. آقای ولوی فعال بین الملل. آقای مفتاح فعال فرهنگی و حجت الاسلام علی جعفری که داور جشنواره بود. جلوتر هم که تصویر مات کارگردان خوبمان آقای اسلامزاده را مشاهده می کنید.

  توفیق پیدا کردم در کنار خانواده های شهدای هسته ای بایستم و در بین دو دوست عزیز دیگرم: آقای سلیم غفوری که در عرصه فیلم سازی مستند پیشرو بوده اند و هم اکنون هم مدیر شبکه مستند سیما هستند و آقای مرتضی فیروز آبادی یکی از فعالان فکری موسسه ایتان که در طراحی پروژه های کلان کشوری به شکل مردم نهاد الگوی بسیار موفقی هستند.

  و چند دقیقه شیرینی را در کنار کارگردان انقلابی و موفق جناب استاد طالبی بودم. با شور و حماسه دست کارگردانان را می فشرد و از فیلمهایشان می پرسید. تشویقشان می کرد و برای موفقیتشان دعا.

  دستش را گرفتم و فشردم و گفتم: فیلم یتیم خانه ایران را دوبار دیده و یادداشتی در معرفی فیلم به زبان عربی نوشته ام. گفتم استقبال خوبی از این یادداشت و فیلم شده. توصیه کردم حتما نسخه عربی و انگلیسی فیلم را زودتر بسازند و عرضه کنند.

  از این که فیلم به زبان عربی معرفی شده بود خوشحال شدند و گفتند که نسخه عربی و انگلیسی فیلم آماده است.

  باید در عرضه و نمایش فیلم در کشورهای دیگر به ایشان کمک کنیم.

  این برادر ترکمن هم با لباس قشنگ محلی خودش مجلس را زینت داده بود. مدالی که گرفته بود مزین به تصویر یکی از شهدای هسته ای بود. داشتم کمک می کردم که در جعبه درست بسته شود!!

  تقدیر از جناب استاد طالبی و سخنرانی دقیقی که انجام دادند  اوج برنامه بود. کلیپی که درباره ایشان ساخته بودند و صحبت های جناب آقای طالب زاده درباره ایشان و ابراز احساسات پرشور شرکت کنندگان برای موفقیت این افسر جنگ نرم دیدنی بود.

  یکی از این تابلوها را خانواده شهدای مدافع حرم پاکستانی به ایشان هدیه کردند و تابلوی دیگر را هم مادر شهیدان خالقی پور به ایشان هدیه داد. چفیه ای که در لحظه شهادت به دور گردن فرزند شهیدش بوده. قاب کرده بود که همیشه در کنارش باشد.

  آقای جلیلی با این که همه کاره جشنواره بود یک لحظه هم روی سن نیامد. از همان بیرون پرتلاش و پر انرژی مثل همیشه با تلفن حرف می زد و می رفت و می آمد و جلسه را مدیریت می کرد. خدا توفیقش بدهد.

  پذیرایی متفاوت هفتین دوره جشنواره عمار همین نانهای محلی خوشمزه ای بود که البته در حالت گرسنگی بیشتر می چسبید! دست پخت خواهران انقلابی صفادشت بود که به یاد نان پختن های ایام دفاع مقدس برای جشنواره عمار آماده کرده بودند.


  سرود دست جمعی و مردمی زیبایی بود.


  در میانه جمع حاضران در اختتامیه هم تعدادی از خانمها مشغول بافتن نمادین دستکش و شال برای مدافعان حرم بودند. یعنی اگر نمی توانیم در عراق و سوریه حاضر بشویم برای خدمت به مدافعان حرم تلاش می کنیم.  سید میثم صفائیان، سردسته معترضان به فساد در سیستم حمل و نقل باربری کشور که مورد بی مهری هم قرار گرفته بود، سوژه تقدیر شده در فیلم داد بود. در این اختتامیه سخنرانی مهم و موثری داشت و در پایان دست پدر و چادر مادر شهید را بوسید.

   

  خواندن لینکهای زیر از آنچه گذشت و حاشیه های زیبای این جلسه خالی از لطف نیست:

   

  تقدیر باشکوه از ابوالقاسم طالبی/بضاعت اندک صفائیان تقدیم به رهبری

  فانوس برگزیدگان جشنواره «عمار» روشن شد

  تصاویر/ اختتامیه هفتمین جشنواره فیلم عمار

   

     لینک دانلود فیلم معرفی هیأت داوران بخش بیداری اسلامی، وحدت و مدافعان حرم

      
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :