صفحه شخصي حميدرضا غريب رضا
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 
 • سينماي «فلسطين»؛ ديدار ياران عماري و جلسه داوري...  
 • 1395-10-16 19:0:49  
 • تعداد بازدید : 101   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  

 • بسم الله الرحمن الرحيم

  گزارش تصویری جلسه داوری بخش مستند

  مدافعان حرم،بیداری اسلامی و وحدت


  از پنج نفر داور سه نفرمان آمده بودیم. البته دو داور دیگر نظراتشون را فرستاده بودند و از حضور عذرخواهی کردند. داوری دشواری بود. از اساتید خودم جناب آقای ادرکانی و آقای آقامحمدی خیلی استفاده کردم. کلی نکات فنی را یادداشت می کردم. جلسه حدود 3 ساعتی طول کشید. آقای حسینی صفا هم که دبیر جلسه بود خیلی زحمت کشید و خوب مدیریت کرد. نکته خیلی عجیب این که متوجه شدم استاد آقا محمدی سالها در تونس فعالیت و تجربه کار سینمایی داشتند. این برای من که در تونس فعالیت می کنم توفیقی الهی بود که استاد بزرگواری را در مسیر فعالیتم پیدا کنم.


  توضیحات کافی روی کاغذ آمده. به نوشتن من نیازی نیست!! خیلی خوش مزه بود!


  بعد از جلسه از ما مصاحبه گرفتند و رفتیم سینما فلسطین. مثل کندوی عسل بود. «لهم دوی کدوی النحل»: پیر و جوان؛ مستند ساز؛ فعال فرهنگی؛ مسوولان جشنواره؛ داوران؛ کارگردانان و ... ماشاء الله

  شدیداً F5 روحی شدم!! الحمدلله

  هدیه ای نمادین گرفتم: خودکاری کاملاً ایرانی. کالاهای ایرانی را به هم معرفی کنیم.

  طبقه سوم سینما نمایشگاه غرفه فعالان فرهنگی برقرار بود. غرفه های خیلی خوبی بود. به اضافه صدا و سیما که با دم و دستگاه بساط جلسات گفتگوی پخش مستقیم و ضبط برنامه را پهن کرده بود.

  با شبکه افق و شبکه پنج سیما و مجله حلقه وصل و ایوان رنگین کمان گفتگو کردم.


  حلقه وصل ماهنامه ارزشمندی است . چنددقیقه ای مزاحمشان شدم.
  در این ایوان رنگین کمانی از تصاویر اکران های مردمی به نمایش گذاشته شده بود. یادداشتی نوشتم و کنار تصویر اکران مردمی در یکی از مساجد اهل سنت استان سیستان و بلوچستان نصب کردم. 

  #هنر_وحدت_گرا


  حاج نادر را هم دیدم. دیر به دیر می بینمش. کم لطفی من است باید بیشتر خدمتش برسم. به سختی حرف می زد. درخت سرو، تبر هم بخورد باز هم سرفراز باقی می ماند. هنوز برنامه های گفتگوی عصر را با همین حالش اجرا می کند. می گفت: حتما باید با شما یک برنامه بسازیم. اللهم اشف مرضانا

  استاد اصغر تقی زاده و آقازاده عزیزش حاج آقای تقی زاده هم گل مجلس بودند. شیخ جلیل ما امیدهای آینده حوزه در عرصه هنر و سینماست. کارگردان است. در کارهایی که تا حالا انجام داده خوب درخشیده. آقا اصغر به شوخی می گفت: نان سینما خورده از حوزه برگشته سینما! ولی من نگاه تحلیلیش در فیلم را همان نگاه موشکافانه طلبگی دیدم.

  کثر الله امثاله ...

  آقای هاشم زاده استاد مهربان و دوست داشتنی. درباره کشورهای اسلامی صحبت کردیم. آخرکار هم نکته ای درباره تاثیر مدرنیته بر انسان معاصر گفتم که استاد غرق در خنده انگشت تکان می داد و می گفت درست گفتی دقیقا درست گفتی! البته که نمی شود آن نکته را اینجا نوشت!!


  آقای خالقی را هم دیدم و بعد آقای اسلامزاده و گپ و گفتی که درباره فیلمهایش داشتیم.


  یادتان نروم حتما در اختتامیه جشنواره شرکت کنیم.

  جمعه 1395/10/17 ساعت 18:30 فرهنگسرای بهمن

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :