حمیدرضا غریب رضا
صفحه شخصی
حمیدرضا غریب رضا
صفحه شخصی

آخرین نوشته ها

دوازدهمین قسمت مجموعه «سفیران هدایت» با موضوع تبلیغ به زبان عربی توسط حجت الاسلام غریب رضا

۱۴۰۰-۰۳-۱۱ فیلم
دوازدهمین قسمت مجموعه «سفیران هدایت» با موضوع تبلیغ به زبان عربی توسط حجت الاسلام غریب رضا

لینک دانلود فیلم  (۸۳.۸ MG)

لینک مشاهده فیلم مستند در شبکه یوتیوپ

 

به گزارش خبرگزاری مهر، مجموعه «سفیران هدایت» درباره فعالیت های تبلیغی روحانیون و طلاب جوانی است که متناسب با پیشرفت های روز، نیازهای جامعه و شیوه های نوین ارتباطی، تبلیغ دین را بر عهده گرفته اند و سعی می کنند با کمترین امکانات، بیشتری بازدهی را داشته باشند.

به عبارتی این طلاب بر آنند که طی ارتباط با گروه های مختلف سنی و اقشار گوناگون اعم از دانشجویان، دانش آموزان، خردسالان، روستاییان و … تبلیغ معارف اسلامی و نشر عقاید دینی را به شیوه ای نوین و بر اساس ارتباط چهره به چهره با آنها محقق کنند.

در هر قسمت از «سفیران هدایت» با یک یا گروهی از این طلاب آشنا می شویم که در مناطق مختلف از جمله شهرها و روستاهای محروم به کار تبلیغ مشغولند.

دوازدهمین قسمت این مجموعه به فعالیت های حجت الاسلام حمیدرضا غریب رضا می پردازد.

او در این قسمت درباره شکل گیری شخصیتی خود و روحیه شاگردپروی اساتیدش می گوید؛ زمانی که زندگی طلبگی را با جان و دل پذیرفت و سعی کرد در این مسیر، سرباز خوبی برای امام عصر(عج) باشد.

حجت الاسلام غریب رضا با فراگیری مکالمه زبان عربی، سعی می کند در سطح بین المللی و در شرایطی که پروژه های ایران هراسی و شیعه هراسی به شدت از سوی دشمنان دنبال می شود، تبلیغ به زبان عربی را برای مسلمانان غیر ایرانی با جدیت ادامه دهد؛ او همچنین با گروه هایی از بحرین، یمن و دیگر کشورهای عربی در ارتباط است و عقیده دارد با توجه به اینکه ۴۰۰ میلیون نفر از مسلمانان جهان به زبان عربی صحبت می کنند باید طلابی از ایران با تسلط به این زبان، به تبلیغ معارف شیعی بپردازند.

امین بابازاده کاگردانی این قسمت از «سفیران هدایت» را بر عهده دارد.

۱ دیدگاه
  • سید شان محمد زیدی ۱:۴۲ ق٫ظ ۱۴۰۰-۰۹-۰۲ پاسخ

    عالی است

یک دیدگاه بنویسید