حمیدرضا غریب رضا
صفحه شخصی
حمیدرضا غریب رضا
صفحه شخصی

آخرین نوشته ها

همايش گفتگوي جوانان ايران و تونس در قم برگزار شد

همايش گفتگوي جوانان ايران و تونس در قم برگزار شد

همايش گفتگوي جوانان ايران و تونس در قم برگزار شد

قم ـ همايش ‘گفتگوي جوانان ايران و تونس’ سه شنبه شب در سازمان ورزش و جوانان قم برگزار شد.

ه گزارش ایرنا، این همایش از سلسله همایش های ‘گفتگوی جوانان جهان اسلام’ به همت موسسه گفتگوی دینی و با همكاری معاونت امور بین الملل حوزه و جامعه المصطفی و اداره كل ورزش و جوانان استان قم، با حضور حدود 30 نفر از جوانان كشور تونس و استان قم برگزار شد.

رییس موسسه گفتگوی دینی در این همایش در سخنانی اظهار داشت: مصلحان و اندیشمندان جهان اسلام طی قرنهای متمادی برای جبران عقب‌ماندگی‌ها و تحقق وحدت اسلامی و مقاومت در برابر اشغالگری مستكبران، رنجهای بسیاری متحمل شده‌اند و خون‌های مقدسی در انجام این وظیفه الهی و انسانی به زمین ریخته شده است.

حجت‌الاسلام ‘حمیدرضا غریب‌رضا’ بیداری اسلامی را به معنای خروش جهان اسلام برای بازیابی هویت تمدنی خود عنوان كرد و افزود: قطعا جهان اسلام از دردها و رنجهایی كه امروز با آن مواجه است عبور خواهد كرد و این تفرقه‌ها، جهالت ها و برخی اختلافات قومی و مذهبی كنار گذاشته می‌شود.

وی خاطرنشان كرد: امروز ملت های مسلمانان به ویژه جوانان عدالتخواه و آرمان گرا باید در مسیر تولید اندیشه و فرهنگسازی تلاش مضاعفی داشته باشند تا مكتب والای اسلام هرچه بیشتر در جهان بشریت گسترده شده و همه جهانیان از آموزه های بلند اسلام بهره مند شوند.

در این همایش همچنین جمعی از جوانان تونس مقالات خود را در رابطه با وحدت مسلمانان، بیداری اسلامی و تلاش برای تعمیق فرهنگ دینی در كشورهای مسلمان، ضرورت مقاومت در برابر صهیونیسم جهانی و جنبش های دانشجویی قرائت كردند.

جوانان مسلمان تونسی در مدت اقامت خود در شهر قم از جامعه المصطفی العالمیه و برخی مراكز علمی و پژوهشی حوزه علمیه قم بازدید خواهند كرد.

با حضور عضو شورای عالی حوزه؛ همایش گفتگوی جوانان ایران و تونس برگزار شد

همایش گفتگوی جوانان جهان اسلام با موضوع “گفتگوی جوانان ایران و تونس” عصر امروز در قم برگزار‌ شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، این نشست با موضوع گفت‌گوی جوانان ایران و تونس از سوی معاونت بین‌الملل حوزه‌های علمیه جامعة‌المصطفی‌العالمیه و موسسه گفت‌گوی دینی و اداره کل ورزش و جوانان استان قم در سالن اجتماعات اداره کل ورزش استان قم برگزار شد.

بر اساس این گزارش، حجت‌الاسلام سید محی‌الدین قوامی رییس اداره همایش‌ها و کنفرانس‌های معاونت بین‌الملل حوزه، با اشاره به اهداف این همایش اظهار داشت: جمعی از جوانان تونسی مدتی در ایران حضور دارند و در دوره‌های کوتاه مدت جامعةالمصطفی‌العالمیه شرکت کرده‌اند، از این رو تصمیم گرفته شد این نشست میان جوانان ایرانی و جوانان تونسی برگزار شود.

وی افزود: این نشست در راستای روشنگری و انتقال تجارب به جوانان تونسی است.

خاطرنشان می‌شود، در این همایش حجج‌اسلام و المسلمین سید محمد غروی عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه و میرزایی مشاور عالی ریاست جامعه‌المصطفی ملک‌زاده اسدی، شهبازی و حجت‌الاسلام غریب‌رضا و خانم‌ها شریعتمداری اقبالی و مقبل از ایران و آقایان وسیم، الاسود، گل‌صباع، عبدالقادر و خانم‌ها بو‌عسگر، حامدی، بی‌زید، بتور، سخنرانی و یا مقالات خود را ارائه کردند.

عضو جامعه مدرسین

غرب تمام قد در مقابل بیداری اسلامی ایستاده است

عضو جامعه مدرسین با بیان این‌که مسلمانان باید از مسایل عداوت انگیز پرهیز کنند گفت: تمام تلاش غرب این است که جریان‌های اسلامی به وجود آمده را به گونه‌ای منحرف و یا هدایت کند که منافعش به خطر نیفتد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد غروی در همایش گفتگوی جوانان جهان اسلام با موضوع جوانان ایران و تونس که عصر امروز در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان قم برگزار شد به شرایط خاص امروز مسلمانان در جهان اشاره کرد و درباره نقش انقلاب اسلامی ایران در شکل‌گیری بیداری اسلامی اظهار داشت: بیداری اسلامی در تمامی کشورهای منطقه و به دنبال انقلاب اسلامی ایران و صدور فرهنگ آن در کشورهای اسلامی پدید آمده است، از این رو کشورهای غیر اسلامی احساس خطر کرده و تلاش دارند این بیداری را از مسیر اصلی خارج کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه، با اشاره به تلاش تمام قد غرب در ایستادگی در برابر موج بیداری اسلامی خاطرنشان کرد: تمام تلاش و هدف غرب این است که جریان‌های اسلامی به وجود آمده را به گونه‌ای هدایت کند که منافعش به خطر نیافتد و زمامداران این کشورها نیز می‌کوشند که این انقلاب‌ها را نابود و یا حداقل منحرف کنند.

وی توجه به شگردهای مختلف دشمنان و مخالفان در مسیر بیداری‌های اسلامی را ضروری دانست و گفت: ما باید با هوشیاری کامل نسبت به توطئه‌های دشمنان آگاه شویم و اهداف شوم آنها را درک کنیم و نسبت به این موقعیت به وجود آمده در جهان اسلام اهتمام داشته باشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین غروی به ویژگی‌های انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: مهمترین ویژگی این انقلاب وحدت کلمه بود که این وحدت به قشر یا مذهب خاصی اختصاص نداشت بلکه همگان دست به دست هم دادند و با وحدت کلمه انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران انقلابی با انگیزه الهی بود از این رو الگو برای موج بیداری اسلامی در کشورهای مختلف می‌باشد و همگان می‌توانند از تجارب آن استفاده کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین غروی با اشاره به نقش رهبری در انقلاب اسلامی ایران گفت: البته دیگر ویژگی انقلاب این بودکه رهبری آن توسط مردی الهی و مرجع دینی انجام شد که مورد قبول همه قرار گرفت.

وی با اشاره به شرایط امروز و تجارب مسلمانان و همچنین کفار در راستای حرکت مسلمین گفت: تجاربی که ما امروز به دست آورده‌ایم نسبت به گذشته بیشتر است و همچنین تجاربی که استکبار و حرکت‌های اسلامی دیده است نیز بیشتر می‌باشد از این رو در مواجهه با این بیداری اسلامی حرکت‌های گسترده‌ای انجام می‌دهند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه، افزود: البته ما نیز با تجاربی که در اختیار داریم می‌توانیم حرکت‌های اسلامی را در مسیر درست حفظ کنیم.

وی با بیان این‌که همه مسلمانان باید به این نکته ایمان داشته باشند که نظام اسلامی نظامی است که می تواند حکومتی در جامعه ایجاد کند بیان داشت نظام اسلامی، نظامی است که جامعه را به سوی رشد و تعالی هدایت می‌کند و در تمامی عرصه‌ها دارای استقلال است.

حجت‌الاسلام و المسلمین غروی، در ادامه خاطرنشان کرد: آنچه در این شرایط اهمیت دارد حفظ تجربیات به دست آمده می‌باشد و ارتباط با اصل این نهضت اسلامی در سراسر جهان می‌تواند مفید و راه‌گشا باشد و با استفاده از آنها به اهداف کلان دست یافت.

وی با تاکید بر اینکه مسلمانان باید با وحدت خود قدرتشان را مضاعف و حرکتشان را مستحکم کنند اظهار داشت: با وحدت کلمه و عمل به مبانی دینی و اتحاد میان مسلمانان می‌توان به هدف‌ها نایل شد.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: بر اساس روایت اسلامی شیعیان باید به گونه‌ای عمل کنند که توجه دیگران را به سیره اهل‌بیت‌(ع) و پیروان این مکتب متوجه سازند و در ارتباط با سایر برادران دینی از بیان مسایل خاص که موجب برانگیخته‌ شدن و عداوت آنها نسبت به شیعیان می‌شود پرهیز نمایند.

یک دیدگاه بنویسید