حمیدرضا غریب رضا
صفحه شخصی
حمیدرضا غریب رضا
صفحه شخصی

آخرین نوشته ها

اجرای دستورالعمل امنیتی و گفتمان اسلام‌هراسی در كشورهای غربی

2023-04-29 مصاحبه ها
اجرای دستورالعمل امنیتی و گفتمان اسلام‌هراسی در كشورهای غربی

حجت‌الاسلام حمیدرضا غریب رضا اسلام‌هراسی را یك دستورالعمل امنیتی و گفتمان در دولت‌های غربی دانست و گفت: این مسئله سبب شده است دولت‌های غربی اسلام را به‌عنوان یك خطر و منبع تولید خشونت به افكار عمومی معرفی كنند.

برنامه «بدون خط‌خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص اسلام‌هراسی سیستماتیك در كاخ الیزه با حجت‌الاسلام حمیدرضا غریب رضا كارشناس مسائل سیاسی و جهان اسلام به‌صورت تلفنی گفتگو كرد.

حجت‌الاسلام حمیدرضا غریب رضا از تلاش كشورهای غربی برای مهار و مدیریت موج جهانی اسلام‌گرایی گفت و بیان كرد: امروز شاهد گرایش جوانان، روشنفكران و اندیشمندان در كشورهای غربی و همچنین حضور فعال مهاجران مسلمان در این كشورها هستیم و به همین جهت حاكمان این كشورها رویكرد و راهبرد اسلام‌هراسی را در دستور كار خود قرار داده‌اند.

وی اسلام‌هراسی را یك دستورالعمل امنیتی و گفتمان در دولت‌های غربی دانست و افزود: در كنار اسلام‌هراسی، آنها به دنبال نژادپرستی و ترویج آن و همچنین كاستن قبح ذاتی دین ستیزی توسط شخصیت‌های سیاسی و خط رسانه‌ای هستند.

این كارشناس مسائل سیاسی و جهان اسلام در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو با بیان اینكه دولت‌های غربی تلاش دارند اسلام را به‌عنوان یك خطر و منبع تولید تروریسم و خشونت در جامعه خودشان نشان دهند تصریح كرد: آنها احساس می‌كنند توازن قوا در داخل حتی جغرافیای غرب در حال تغییر است و در حقیقت دین و مذهب اسلام به شكل جدی در حال گسترش است.

وی اشاره كرد: بعضی از خاورشناسان مانند برنارد لوئیز كه مشهور در اسلام‌ستیزی بوده است، سال‌ها قبل پیش‌بینی كرده بود بعضی از كشورهای اروپایی جزو كشورهای اسلامی خواهند بود و این به دلیل رشد سریع و عمیق اسلام است.

حجت‌الاسلام غریب رضا با تصریح بر اینكه منابع قدرت سیاسی و فكری در جهان اسلام برای مردم جهان جاذبه دارد، بیان كرد: در چنین شرایطی غربی‌ها به جنگ تركیبی روی آورده‌اند و با استفاده از ابزارهای رسانه‌ای تلاش دارند چهره اسلام را تخریب و حقایق را قلب كنند.

وی به اقدام نشریه شارلی ابدو در توهین به پیامبر (ص) اظهار كرد: شخصیت عظیم و بزرگ پیامبر (ص) جاذبه‌های شخصیتی دارد؛ زیرا رحمت للعالمین هستند و به همین جهت دارای قدرت نفوذ زیادی در اندیشه جوانان و مردم جهان است. دولت‌های غربی برای مقابله بانفوذ پیامبر در قلب و اندیشه مردم جهان تلاش می‌كنند با تحریف تاریخ، چهره دروغینی از پیامبر نشان دهند.

این كارشناس مسائل سیاسی و جهان اسلام درباره توهین نشریه شارلی ابدو به رهبر معظم انقلاب و مرجعیت شیعی گفت: مدیریت و حركت راهبردی رهبر معظم انقلاب كه برای شكست‌دادن پروژه‌های امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی و تكفیری‌ها انجام داده‌اند باعث خشم دولت‌های غربی شده است.

زهرا جودكی
خبرنگار : زهرا جودكی
یک دیدگاه بنویسید